wtorek, 22 lipca 2014

DIY! Organizacja kuchennej spiżarki. Słoiki z etykietami z farby tablicowej.

Hej!


Też tak macie, że w kuchennych szufladach i szafkach panuje wieczny nieład i bałagan? U mnie tak było. Ryże, makarony i kasze wysypywały się z opakowań, a woreczek soli zawsze był  dziurawy. Oj strasznie mnie to denerwowało. Postanowiłam zaprowadzić ład i porządek i wzięłam się za robotę. W organizacji moich kuchennych zapasów postanowiłam wykorzystać słoiki (znowu). To chyba jakieś podświadome uwielbienie, kolejny diy ze słoikami w roli głównej :). Myślę, że w kolejnym wykorzystam coś innego, bo zacznie się robić nudno :)
Za etykiety robi farba tablicowa. Plusem jest to, że w każdej chwili słoik może zmienić swoją zawartość, a ja nie muszę zdzierać etykiety i przyklejać nowej. Zamiast tego ścieram kredę i podpisuję na nowo :) 


Do wykonania takich słoików potrzebne będą:

 • słoiki,
 • farba tablicowa,
 • pędzle,
 • marker,
 • szablony etykiet,
 • taśma klejąca,
 • nożyczki.Sposób wykonania:


 1. Drukujemy szablony etykiet. Możecie stworzyć sami w Paincie
 2. Wycinamy kwadrat z naszym szablonem i przyklejamy go do naszego słoika.
 3. Markerem odrysowujemy kształt szablonu. Możemy to powtórzyć. Odrysowując dociskamy marker tak aby mieć pewność, że się odbije na słoiku.
 4. Zamazujemy wnętrze uzyskanej etykiety. Celem tego jest stworzenie bazy pod farbę tablicową. W ten sposób lepiej będzie trzymać się słoika.
 5. Farbą zamalowujemy naszą etykietę i pokrywkę. Czynność najlepiej powtórzyć 3 - 4 razy.
 6. Gotowe! Teraz wystarczy uzupełnić słoiki kuchennymi zapasami i podpisać je kredą lub markerem przeznaczonym do pisania po tablicy.
W mojej kuchni mam dopiero pięć takich słoików, ale w przyszłości będę moją kolekcję powiększać :) Jednak już teraz takie słoiki na mąkę, kaszę i ryż ułatwiają mi pracę, a i przyjemniej się gotuje, bo cieszą moje oko :)
Moje słoiczki podpisałam norweskimi nazwami produktów, tak aby przy okazji utrwalać słówka :) 
I jak się Wam podoba taki pomysł na organizację kuchennych szafek i szuflad?

1 komentarz:

 1. W zeszłym roku też podobnie odczarowałam słoiki. Użyłam zwykłej czarnej matowej farmy i białego markera niezmywalnego, efekt super ;) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...